Popcorn Hopi-Popi - zrobiony z amerykańskiej kukurydzy

 

Popcorn Hopi Popi

Poznaj smak oryginalnego, amerykańskiego popcornu! Różnorodność smaków oraz łatwość przygotowania sprawi, że seans filmowy przed telewizorem czy impreza w gronie znajomych będą niezapomnianym przeżyciem! Smacznego!

W ofercie:

Popcorn Hopi-Popi o smaku sera oraz solony
  • Popcorn o smaku sera

  • Popcorn solony

Popcorn Hopi-Popi o smaku masła oraz miodu
  • Popcorn o smaku masła

  • Popcorn o smaku miodu

Popcorn Hopi-Popi o smaku czosnku oraz boczku
  • Popcorn czosnkowy

  • Popcorn o smaku boczku

Historia powstania

 

Firma Hopi została założona w 1992 przez dwóch nauczycieli języka angielskiego - Andrewa I. Gluecka (USA) i Janę Novakovą (z Czech), którzy chcieli uatrakcyjnić lekcje języka angielskiego przygotowując typowy amerykański przysmak - popcorn - i nauczając swoich uczniów zwyczajów żywieniowych i historii Indian amerykańskich, którzy popcorn przygotowują od 5000 lat. Sukces tego pomysłu i zapotrzebowanie na popcorn doprowadziły nauczycieli do założenia biznesu. Znalezienie nazwy ich produktu nie zajeło dużo czasu – zainspirowało ich wciąż istniejące plemię Indian Hopi, dla których kukurydza i popcorn (popcorn) są święte. Ich uczniowie szukali słowa blisko powiązanego ze słowem Hopi. Słowo "Hopi" w języku czeskim oznacza "skoki", co jest dokładnie tym, co robią ziarna kukurydzy, gdy się przygotowuje popcorn. Obecnie w Republice Czeskiej marka Hopi jest synonimem popcornu do mikrofalówki.

Ale nim to się stało, Andrew Glueck i Jana Novakova przemierzali Czechy starą Skoda i pokazywali ludziom, jak można przygotować popcorn w garnku. Następnie rozpoczęli import ze Stanów Zjednoczonych specjalnej kukurydzy do przygotowywania popcornu w mikrofalówce. W późnych latach 90., kupno mikrofalówki stało się hitem w Czechach i popcorn do kuchenki mikrofalowej zaczął robić furorę. Zasadnicza rożnica było zapotrzebowanie Czechów na popcorn w wielu smakach - Amerykanie produkowali go tylko dwóch wersjach - sól i masło. I tak firma zatrudnia profesjonalny zespół ekspertów żywieniowych i skoncentrowała się na wprowadzeniu nowych smaków popcornu do mikrofalówki.

Hopi stał się pierwszym producentem popcornu do mikrofalówki w Europie Wschodniej. Hopi posiada certyfikat ISO, zatrudnia 25 pracowników w centrali firmy w Ołomuńcu i eksportuje swoje produkty do całej Europy Wschodniej i Zachodniej. Hopi w Republice Czeskiej jest postrzegany jako wyjątkowa marka, która oferuje najszerszy asortyment smakowy popcornu do mikrofalówki

Pozostańmy w kontakcie

Firma Handlowo-Usługowa KARO
46-070 Chmielowice
ul. Maków 2

Tel.: (+48) 530 10 10 40
Tel.: (+48) 602 754 291
Fax: (+48) 77 545 30 84
info(at)karonet.pl